آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – چگونه یک ماشین جوجه کشی بسازیم

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی (ساده) برای جوجه ها

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : چگونه یک دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی برای جوجه ها درست کنیم؟
پرورش جوجه ها در خانه اخیرا مشهور شده است. چون اکثر مردم در مورد موقعیت رشد کردن مرغ ها در مزارع صنعتی تحصیل کرده شده اند. هچ جوجه مرغ ها میتواند یک پروژه ی خانوادگی سرگرم کننده نیز باشد. درحالی که قیمت خرید یک ماشین جوجه کشی با کیفیت در برخی موارد بالاست ، در این نوشته یک فرایند ساده برای درست کردن یکی از آنها در خانه منتشر شده است. احتملا مواد اولیه برای درست کردن آن در حال حاضر در اطراف خانه ی شما وجود دارد.

قسمت اول : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی ( طراحی )

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله اول
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله اول

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

۱-یک دایره را در ته کولر پلی استایرن ( پلی‌استایرن یک پلیمر مصنوعی معطر از مونومر استایرن (یک ماده پتروشیمی) می‌باشد که به سه نوع معمولی، مقاوم و انبساطی وجود دارد )برش دهید.

سوراخ حاوی لامپ و سوکت خواهد بود. نوار مجرای را در اطراف سوراخ و سوکت را از داخل و خارج کولر قراردهید.این کار برای کاهش خطر آتش سوزی بسیار مهم است.
همچنین شما می توانید از یک جعبه ی کوچک استفاده کنید اما یک کولر پلی استایرن به دلیل عایق بودن آن بهتر کار خواهد کرد.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله دوم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله دوم

۲- کولر را به دوقسمت تقسیم کنید .

از سیم های  مخصوص مرغ ها یا برخی از توری های فلزی سخت کنار کولر جایی که لامپ قرار داده شده است استفاده کنید. انجام این کار برای محافظت از جزغاله شدن جوجه ها بسیار مهم است.
اختیاری :یک فلس در پایین و کمی بالاتر از کولر با استفاده از توری درست کنید این کار باعث می شود که تمیز کردن مدفوع مرغ در هر جوجه کشی آسان تر شود.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله سوم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله سوم

۳_دماسنج دیجیتال خود و رطوبت سنج را به آن اضافه کنید آن را در طرفی که تخم مرغ ها خواهند بود قرار دهید. از آنجا که عملکرد اصلی ماشین جوجه کشی حفظ درجه حرارت و رطوبت داخلی آن در حد مطلوب است، اطمینان حاصل کنید که دماسنج یا رطوبت سنج دارای دقت وصحت بالایی باشد.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله چهارم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله چهارم

۴_کاسه ای از آب را به آن اضافه کنید این کاسه منبع رطوبت دستگاه شما خواهد بود. یک اسفنج را داخل آن بگذارید. به این ترتیب شما میتوانید مقدار آب را به راحتی تنظیم کنید.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله پنجم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله پنجم

۵_ یک دریچه برای مشاهده در درب کولر(جعبه) برش دهید. استفاده از شیشه ی یک قاب عکس مقدار باز شدن لازم را تعیین می کند. آن باید کمی کوچکتر از ابعاد شیشه باشد. سپس شیشه را بوسیله ی نوار چسب برای محکم کردن آن در باز شدن امن کنید.
اختیاری: برای در کولر با وصل کردن آن به یک طرف از بالای آن با نوار یک لولا بسازید.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله ششم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله ششم

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

۶_ دستگاه جوجه کشی خود را آزمایش کنید. قبل از اینکه تخم مرغ ها را داخل ماشین بگذارید چراغ را روشن کنید و حرارت و رطوبت را برای یک روز یا بیشتر نظارت کنید. تا زمانی که گرما و رطوبت در سطح مطلوب هستند، به تنظیم آنها ادامه دهید. میزان حرارت در جوجه کشی باید ۵/۹۹ درجه باشد.

توجه : دما و رطوبت مطلوب برای انواع پرندگان به زودی در مقاله جدا به صورت کامل نوشته میشود.
تفاوت های رطوبت مطلوب: باید بین ۴۰ تا ۵۰ درصد برای ۱۸ روز اول و ۶۵ تا ۷۵ درصد در طول چهار روز آخر باشد.
برای کاهش دما در اطراف کولر(جعبه) یک سوراخ باز کنید. اگر بعد از انجام این کار دما خیلی پائین آمد سوراخ ها را با نوار بپوشانید. برای رطوبت مقداری آب را با اسفنج جذب کنید تا رطوبت را کاهش دهید و آب اضافی را بچلانید تا رطوبت آن را افزایش دهید.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله هفتم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله هفتم

۷_ تخم مرغ های خود را داخل دستگاه قرار دهید. پیدا کردن تخم مرغ های بارور بسیار مهم است: تخم مرغ های از فروشگاه خریداری شده قابل استفاده نیستند. اگر شما مرغ ها یا خروسی برای خود ندارید بهترین راه برای پیدا کردن تخم مرغ های بارور ارتباط با کشاورزان محلی است. تخم مرغ ها را نزدیک به هم جمع کنید این کار به حفظ یک درجه حرارت ثابت کمک می کند.
کیفیت تخم مرغ ها به مرغ هایی که آنها را تخم گذاری کرده اند، بستگی دارد به همین خاطر قبل از خرید تخم مرغ ها از یک مزرعه از کشاورز مزرعه بخواهید که امکانات آنجا را بررسی کنید. مرغ های آزاد همیشه سالم تر از مرغ هایی هستند که در قفس بوده اند.
میزان یک هچ مطلوب بین ۵۰ تا ۸۵ درصد است.
مرغ های تخم گذار معمولا در اندازه ی کوچکتر هستند و آنها برای تولید تخم مرغ ها پرورش می شوند. از طرف دیگر مرغ های گوشتی برای اندازه ی آنها پرورش می یابند. آنها معمولا مرغ های بزرگی هستند که نسبتا به سرعت رشد می کنند. با این حال مرغ هایی هم هستند که برای هر دو منظور پرورش می یابند. از کشاورزان بپرسید که شما با کدام نژاد از مرغ ها ارتباط دارید.

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

قسمت دوم، جوجه کشی تخم مرغ ها – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله هشتم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله هشتم

۱-زمان و آمار حیاتی را پیگیری کنید. تخم مرغ ها ۲۱ روز طول می کشد که هچ شوند. پس زمان دقیق روزی که تخم مرغ ها را داخل ماشین جوجه کشی  قرار می دهید بسیار مهم است. هم چنین رطوبت و خواندن دما را نیز پیگیری کنید.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله نهم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله نهم

 

۲_چرخش تخم مرغ ها: تخم مرغ ها را یک ربع تا نیم ساعت و در هر روز ۳ بار، برای ۱۸ روز اول چرخش دهید. شما آنها را می چرخانید پس یک طرف آن رو به پائین و طرف دیگر آن رو به بالا خواهد بود. یک طرف تخم مرغ ها را با علامت”x”و طرف دیگر آنها را با علامت “o”برای اینکه بدانید کدام طرف رو بالاست علامت گذاری کنید.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله دهم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله دهم

۳_تخم مرغ ها را بعد از هفته ی اول نطفه سنجی کنید. این کار به شما اجازه می دهد که تخم مرغ های نابارور و تخم مرغ های بد را تشخیص دهید. این کار شامل: نگه داشتن یک تخم مرغ در برابر یک نور روشن در یک اتاق تاریک برای مشاهده ی داخل آن است. شما می توانید دستگاه آن را هم بخرید ولی در اکثر موارد یک چراغ قوه ی کوچک با نور روشن نیز این کار را انجام می دهد. اگر شما هر گونه تخم مرغ بد یا نابارور را پیدا کردید آنها را از داخل ماشین جوجه کشی بردارید.
اگر شما از یک چراغ قوه استفاده کنید لنز آن باید به اندازه ی کافی کوچک باشد تا نور آن مستقیما به داخل تخم مرغ برسد.
راه دیگر برای درست کردن یک نطفه سنج خانگی وارد کردن یک چراغ رومیزی داخل یک جعبه ی مقوایی دارای یک سوراخ گرد کوچک در قسمت بالای آن است. تخم مرغ ها را در این سوراخ قرار دهید تا آنها را نطفه سنجی کنید.
برای بهتر دیدن محتویات داخل تخم مرغ می توانید آنها را به آرامی به بالا و پائین یا از یک سمت به سمت دیگر بچرخانید. یک جنین زنده بعنوان یک نقطه ی تاریک که رگ های خونی از آن اشعه یافته اند، ظاهر می شود.
یک جنین مرده می تواند به عنوان یک حلقه یا رگه های خونی در داخل پوسته ظاهر شود.وقتی که به تخم مرغ های نابارور نور بتابانیم داخل آن روشن است طوری که هیچ جنینی داخل آن وجود ندارد.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی - مرحله یازدهم
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده ی خانگی – مرحله یازدهم

 

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

۴_ به صداهایی که از شروع جوجه ها به هچ به وجود می آید، گوش کنید. در روز ۲۱ام جوجه ها پوسته ی تخم مرغ های خود را برای اینکه بتوانند نفس بکشند ، نوک خواهند زد . بعد از این نشانه آنها را به دقت زیر نظر بگیرید. خارج شدن کامل جوجه از پوسته بعد از نوک زدن آنها ممکن است تا ۱۲ ساعت طول بکشد.
اگر برخی از تخم مرغ ها نتوانستند هچ خود را بعد از ۱۲ ساعت تکمیل کنند، خودتان دست به کار شوید و قسمت بالای تخم مرغ ها را خودتان بر دارید.

 

در آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی مراحل کامل ساخت یک دستگاه جوجه کشی خانگی  توضیح داده شده است.توصیه ما به افراد علاقه مند به جوجه کشی این است که از دستگاه های صنعتی و تولیدی در کارخانه برای جوجه کشی بهتر استفاده نمایند.زیرا این دستگاه های علاوه بر آن که تمامی موارد فوق را پوشش داده  و به صورت اتوماتیک انجام میدهد بسیاری از کارهای دیگر را نیز به صورت هوشمند و اتوماتیک برای هر چه بهتر شدن عمل جوجه کشی انجام می دهد.

دستگاه های جوجه کشی برای اینکه بتوانند به بهترین شکل تخم های بارور را تبدیل به جوجه نمایند نیاز به دقت و حساسیت بالایی دارند و این حساسیت و دقت در ماشین جوجه کشی ساخته شده در خانه به هیج وجه قابل اعمال نیست . ماشین های جوجه کشی استاندارد در کارخانه و تحت نظر و سرپرستی و با آزمایشهای چندین باره تولید و عرضه می گردند.این ماشین های جوجه کشی علاوه بر اینکه تمامی کارها را به صورت هوشمند و اتوماتیک انجام می دهند از حساسیت و دقت بالایی نیز برخوردارند.در زیر دو نمونه دستگاه جوجه کشی خانگی آورده شده است.

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

 

شما میتوانید تمامی مواردی که برای ساخت دستگاه جوجه کشی نیاز دارید مانند موتور جوجه کشی ، راک و شانه ، رطوبت ساز ، برد و… را از صفحه لوازم ساخت دستگاه جوجه کشی با تخفیف ویژه خریداری فرمایید.

شایان ذکر است که شما میتوانید با هزینه کمتری دستگاه جوجه کشی مطمئنی را خریداری فرمایید که از هر لحاظی کامل است و توسط کارخانه ای با تجربه 24 ساله تولید شده است. برای خرید دستگاه های جوجه کشی اسکندری میتوانید به فروشگاه دستگاه های جوجه کشی مراجعه فرمایید.

مطالب مشابه

نحوه پرورش پرنده بلدرچین

نحوه پرورش پرنده بلدرچین

نحوه پرورش پرنده بلدرچین هنگامی که جوجه به ۱ هفتگی...

بیماری نیوکاسل VNDV

بیماری نیوکاسل VNDV

بیماری نیوکاسل VNDV بیماری نیوکاسل VNDV | محدوده از سه...

مدیریت سالن پرورش بوقلمون

مدیریت سالن پرورش بوقلمون

مدیریت سالن پرورش بوقلمون مدیریت سالن پرورش بوقلمون | بالای...

Comments (127)

سلام میگم لامپ 100 وات میخواد ؟ یا بستگی به تعداد تخم مرغ داره درب دستگاه رو باز کنیم تخم ها شوت نمیشن یا اگه برق بره چند دقیقه یا ساعت مهلت هست واسه شوت نشدن تخم ها سوال دیگه واسه کاسه اب پر کنیمش یا کاسش مهم نیست بزرگ باشه یا کوچک ؟ دما سنج رو در تر لامپ بگذاریم دیگه واسه این میگم یه تخم مرغ شاید زیاد گرما بگیرش و مایع تخم مرغ خشک شه فقط بگید فاصله مهم هست یا نه ممنون

پاسخ دادن

  منم همین سوالا رو دارم میشه جواب بدید

  پاسخ دادن

  سلام.من دستگاه ساختم ورطوبت و حرارتشم دقیقه فقط چرخش تخما ۳۶۰درجست.در واقع هر نیم ساعت ۲۵تا۳۰ درجه جا به جا میشه.میخواستم ببینم مشکلی برای جنین پیش نمیاد.تخم کبک گذاشتم.الان ۴روزه و تازه جنینش تشکیل شده

  پاسخ دادن

   نخیر این بهترین مدل چرخش برای یک دستگاه جوجه کشی دست ساز میباشد.

   پاسخ دادن

دستگاه رطوبت سنج رو از کجا تهیه کنم لطفا کمکم کنین ۹۱۵۹۷۷۰…

پاسخ دادن

با سلام وخستخ نباشید.
من میخواستم راک جوجه کشی یا همان ترنر رو تهیه کنم .
اگه میشه قیمت و انواعش رو برام ایمیل کنید

پاسخ دادن

  سلام برای دریافت اطلاعات مورد نظر و قیمت راک جوجه کشی با قسمت فروش گروه صنعتی اسکندری تماس حاصل فرمایید

  پاسخ دادن

اگر برق ها قطع شوند ه کار فرصتی هست برای جبران این حادثه لطفا جواب بدین

پاسخ دادن

  اگر برق قطع شد نهایتا یک ساعت وقت دارید تا دستگاه را به سیستم برق اضطراری وصل کنید

  پاسخ دادن

اگر برق ها قطع شد چه کار کنیم .راستی لامپ باید تا 21 روز روشن باشد؟ جواب

پاسخ دادن

  بله لامپ در دستگاه های جوجه کشی دست ساز باید روشن بماند و اگر برق قطع شد تا نیم ساعت مشکلی ندارد ولی بعد از آن باید سیستم برق اضطراری داشته باشید

  پاسخ دادن

درجه دستگاه و درجه رطوبت سنج چقدر باشد چقدر باشد

پاسخ دادن

  دما و رطوبت در دستگاه جوجه کشی خانگی بستگی به نوع پرنده و نژادی دارد که تخم نطفه دار آن در داخل ماشین جوجه کشی قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل ، و نحوه استفاده از ماشین جوجه کشی به سایر صفحات سایت جوجه کشی دات نت مراجعه فرمایید

  پاسخ دادن

باسلام،درروش خانگی تخم مرغهاروزی سه باروهرباریک ربع تانیم ساعت چرخانده شوند؟ممنون میشم اگرتوضیح بیشتری بفرمایید

پاسخ دادن

  یعنی باید هر روز حداقل سه تا چهار بار تخم ها را با استفاده از دست 180 درجه بچرخانید تا جنین به جداره تخم نطفه دار نجسبد البته در دستگاه های جوجه کشی دست ساز خانگی

  پاسخ دادن

سلام
من رطوبت سنج ندارم چطوری رطوبت تنظیم کنم برای ۱۰ تا تخم مرغ تو یه جعبه ی جای موز
و دما باید ۳۷ درجه باشه؟

پاسخ دادن

  اگر بخوای راندمان جوجه کشیت بالا باشه بهتره یه دونه بخری اگر نه کلا فقط میخوای تفریح کنی شانسی یه ذره آب بریز توش

  پاسخ دادن

سلام‌ میشه بگید روی دستگاه خانگی سوراخ باید بگنیم

پاسخ دادن

  دوست عزیز اگر بخواهید این کار را انجام بدین به منظور اکسیژن گیری استفاده میشه که در ساخت این دستگاه ها استفاده نمیشه و نیازی به اکسیژن اضافه ندارند.

  پاسخ دادن

سلام خسته نباشيد
تخم مرغ ها تا چه روزى بايد چرخش داشته باشه ؟

پاسخ دادن

  اصولاً تخم پرنده مرغ 18 روز اول که ستر هست در حال چرخش هستند و 3 روز اخر که از روز 18 تا 21 میباشد به حالت سکون خواهند ماند به این حالت هم هچر میگویند.

  پاسخ دادن

یه پیشنهاد داشتم برای گروه اسکندری اگر محصولاتتون رو در دیجی کالا هم به فروش بگذارید بدلیل اطمینان و آمار مشاهده بالایی که داره میتونید هم بیشتر بفروشید هم خریدار راحت تر میتونه بررسی و انتخاب کنه

پاسخ دادن

  با تشکر از پیشنهاد شما ، حتماً به مدیریت انتقال میدیم تا تصمیم گیری بشه روش

  پاسخ دادن

سلام. ببخشید اگه بخواهیم با فیبر درست کنیم باید چکار کنیم که آتش نگیرد

پاسخ دادن

  در ساخت یک دستگاه جوجه کشی خانگی باید بین چراغ و فیبر یک عایق قرار دهید تا آتش نگیرد.

  پاسخ دادن
ALI

ببخشین دیمر نمیخواد

پاسخ دادن
ALI

ببخشین دیمر نمیخواد بدای کنترل دما

پاسخ دادن

  شما میتونید از دیمر هم استفاده کنید این چیزی که ما آموزش دادیم ساده ترین و ابتداعی ترین نوعش بود

  پاسخ دادن

با عرض سلام و خسته نباشین
وقتی درب دستگاه رو باز کنیم برای چرخش تخم ها در حالت دستی ، تخم ها خراب نمیشن یا چقدر فرصت داریم تا تخم ها رو بچرخونیم
ممنون میشم کمک کنین

پاسخ دادن

  با سلام. نخیر مسکلی پیش نمی آید فقط تا حدالامکانضربه ای به تخم نزنید و عملیات چرخش را سریع انجام دهید تا افت دما نداشته باشید.

  پاسخ دادن

سلام ببخشید من شیش روزه دستگاه جوجه کشی ساختم و شیش روزه تخم اردک گذاشتم و دیروز تخم مرغ گذاشتم تا الان نوک تیزش بالا بود الان فهمیدم پهنش باید بالا باشه بخاطر همین برعکس کردم به نظرتون چیزی میشه واسه تخم مرغ ها

پاسخ دادن

سلام ببخشید میخواستم بگم من چند روزه دو تخم اردک گذاشتم تو دستگاهی که خودم درست کردم و چهار تخم مرغ هم دیشب میخواستم ببینم تا الان تخم مرغ ها سمت باریکش بالا بود الان پهنشو اوردم بالا به نظرتون چیزی میشه??

پاسخ دادن

سلام ببخشید از روز ۱۸ به بعد دیگه نباید تخم مرغ هارئ بچرخونیم بعد میخواستم بپرسم روز ۱۸ به بعد باید تخم مرغ ایستاده تو دستگاه باشه یا خوابیده خواهش میکنم به طور دقیق بگید نگید جواب داده شده میخوام بهتر راهنمایی کنید

پاسخ دادن

  با سلام. تا ۱۸ روز تخم ها میچرخند بعد از ۱۸ روز که وارد هچر میشوند تخم ها به صورت خوابیده و ثابت باقی میمانند و نیازی به چرخش ندارند. اگر سوال دیگری در این مورد داشتید در خدمتیم

  پاسخ دادن

سلام ببخشید ترموستات چیه و چی کار میکنه و برای ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی ترموستات اجباریه

پاسخ دادن

سلام ببخشید وقتی جوجه مرغ ها تازه از تخم بیرون میان چی بهشون بدم بخورن و اون ماده خوراکی جوجه مرغ ها رو باید از کجا تهیه کنم و وقتی میخواد بخوره خودش نوک میزنه میخوره یا باید بزارم دهنش ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون از سایت خوبتون با تشکر

پاسخ دادن

سلام غذا برای جوجه مرغ تازه به دنیا اوده چی بگیرم راستی غذا رو خودش نوک میزنه میخوره یا باید بزارم دهنش

پاسخ دادن

سلام غذا برای جوجه مرغ تازه به دنیا اوده چی بگیرم

پاسخ دادن

وقتی مرغ ها از تخم میان بیرئن غذا باید بزارم دهنش یا خودش نوک میزنه میخوره

پاسخ دادن

  ذرت رو با هاونگ خوب بگوبید که به ارد تبدیل شه و برای ابشم بای یکم داغ رو با شکر قاطی کنید و اب شکر براشون بزارین

  پاسخ دادن

سلام یه جعبه تخم مرغ اندازش بسته و اگه بخام اماده بخرم چنده ؟؟؟

پاسخ دادن

  با سلام. عزیز فکر نکنم بیرون همچین چیزی بتونین پیدا کنید اما میتونید برای ساخت دستگاه جوجه کشی دستی به یکی از سازندگان MDF بگین که یک جعبه به اون اندازه واستون بسازن

  پاسخ دادن

سلام آقا میشه بگید فاصله تخم ها با لامپ چقدر باید باشه من حدود یک وجب فاصله دادم درسته آیا؟؟

پاسخ دادن

  این مورد بستگی به محیطی داره که شما تخم رو در اونجا قرار دادید اما برای جوجه کشی از تخم مرغ باید جوری تنظیم بشه که ۳۷٫۵ درجه حرارتش باشه

  پاسخ دادن

سلام میخواستم بگم اگه تخم هارو نچرخونیم جوجه نمیشن

پاسخ دادن

سلام میخواستم بگم اگه نخم هارو نچرخونیم جوجه نمیشن

پاسخ دادن

  اگر تخم ها نچرخد نطفه به پوسته چسبیده و در نتیجه جوجه ها تلف میشوند.

  پاسخ دادن

سلام آقا لامپ باید چند ولی باشد

پاسخ دادن

سلام میشه بهم بگید چجوری میتونم ترموستات ارزون گیر بیارم که باهاش بتونم وازش توی دستگاه جوجه کشی استفاده کنم؟

پاسخ دادن

  بله لطفاً برای تهیه ترموستات با دفتر مرکزی گروه صنعتی اسکندری به شماره تماس ۰۴۴۳۲۳۴۶۶۱۲ در ارتباط باشید.

  پاسخ دادن

یک چیز مناسب پیشنهادبدین که زیرتخم هابزارم جای شانه

پاسخ دادن

  در این نوع دستگاه های جوجه کشی که در خانه میسازید نیازی به چیز خاصی ندارید فقط کافیست تخم ها را به روش صحیح بچرخانید و دما و رطوبت را تنظیم نمائید.

  پاسخ دادن

دستگاه جوجه کشیتون چنده؟ از کجا تهیه کنیم

پاسخ دادن

  با عرض سلام و خسته نباشید. شما میتوانید دستگاه مورد نطر را به صورت آنلاین سفارش دهید. یا اگر آشنایی زیادی با این سیستم ندارید فقط بفرمائید که از چه مقدار تخم و از چه نوع پرنده ای میخواهید جوجه کشی بفرمائید تا راهنمایی های کامل انجام بشه.

  پاسخ دادن

باعرض سلام وخسته نباشید.
اگرتخم مرغ هاروبصورت عمودی قرارداده وازچرخش ۳۶۰ درجه استفاده کنیم مشکلی برای جوجه ها پیش نمیادوامکان خفگی برایشون وجودنداره.
ممنون میشم ازپاسختون

پاسخ دادن

باعرض سلام وخسته نباشید.
اگرتخم مرغ هاروبه صورت عمودی قرارداده وازچرخش ۳۶۰ درجه استفاده کنیم امکان داره جوجه هاخفه بشن یاازتخم درنیان وخراب بشه؟؟
ممنون میشم ازجوابتون.

پاسخ دادن

  بله به دلیل وجود کیسه هوا در قسمت بالایی تخم امکان خفگی نطفه وجود دارد. البته شما میتوانید با خرید آنلاین یکی از دستگاه های جوجه کشی اسکندری که از چرخش اصولی با موتور دائم کار بهره میبرد از جوجه کشی ایمن و تضمین شده لذت ببرید.

  پاسخ دادن

سلام . ممنون از سایتتون . سوالم اینه که میتونیم با چسب آکواریوم جعبه چوبی رو عایق کنیم؟؟ و سوال دیگر این که چگونه باید تخم ها رو بچرخونیم؟؟؟

پاسخ دادن

  بله با چسب اکواریوم میشه این کار رو انجام داد. تخم ها را هم میتوانید به صورت دستی بچرخانید فقط علامت گذاری نمائید تا بدانید چقدر چرخانده اید.

  پاسخ دادن

سلام.خسته نباشید ..خواستم بدونم دستگاه هچر شتر مرغ هم دارین ؟چن تایی هستن؟

پاسخ دادن

  با سلام دستگاه های جوجه کشی شترمرغ ساخت گروه صنعتی اسکندری این قابلیت را دارند که هم تبدیل به هچر شوند هم تبدیل به ستر

  پاسخ دادن

یک سوال دیگم داشتم …خواستم بدونم اگه تخم دال(عقاب سیاه)بتونم تهیه کنم چن روز هچرشون طول میکشه و شرایطنگهداریش مثل جوجه هست؟؟

پاسخ دادن

  با سلام. این مورد کاملاً تخصصی میباشد و باید در حالت حرفه ای دستگاه جوجه کشی شود. گروه صنعتی مفتخر است تا دستگاه های جوجه کشی خود را برای جوجه کشی از عقاب سیاه معرفی نماید.

  پاسخ دادن

۱ سلام باید لامپ چند والت باشه ۲ میخواسنم ببینم دما باید بین ۳۷/۵ و ۳۸/۵ باشه ۳ میشه جعبه را با یونولیت ساخت

پاسخ دادن

  ولتاژ لامپ بستگی به فضای جوجه کشی شما دارد ، دمای مورد نیاز برای جوجه کشی از مرغ ۳۷٫۵ میباشد و تا نیم درجه اختلاف اشکالی ندارد ، بله با یونولیت باشد بهتر نیز میباشد زیرا عایق دما و رطوبت است.

  پاسخ دادن

لطفا پاسخ بدید

مرسی از مطالب تان

پاسخ دادن

سلام من میخوام تو جعبه ای درست کنم که اهنیه اندازشم ۲۴٫۳۳٫۲۴ میخواستم ببینم دما هم باید ۳۷ باشه یا دما مورد نیاز خودش میخواد؟لطفا جوابم را بدید

پاسخ دادن

  با سلام.
  نخیر دما برای این موارد فرقی ندارد و فقط مربوط به تخم میشود که در دمای ۳۷٫۵ باید قرار گیرد

  پاسخ دادن

سلام ببخشید میخواستم ببینم دما ی مورد نیاز برای بلدرچین چقدره

پاسخ دادن

  بلدرچین با مرغ تقریباً یکی هستند فقط رطوبت بیشتری نیاز هست براش حدود ۶۰%

  پاسخ دادن

سلام لطفا جواب چیز های رو که امیررضا گفته به منم بگید.سلام من میخوام تو جعبه ای درست کنم که اهنیه اندازشم ۲۴٫۳۳٫۲۴ میخواستم ببینم دما هم باید ۳۷ باشه یا دما مورد نیاز خودش میخواد؟لطفا جوابم را بدید
سلام ببخشید میخواستم ببینم دما ی مورد نیاز برای بلدرچین چقدره

پاسخ دادن

دستتون دردنکنه

پاسخ دادن

سلام
من در کف این دستگاه از پوشال کولر استفاده کردم اشکال نداره

پاسخ دادن

  اشکال نداره که اب رو بریزم رو پوشال وتخم مرغ هارو بزارم روش

  پاسخ دادن

به جای کاسه

پاسخ دادن

سلام ببخشید می خواستم ببنیم روزی چند دفعه باید تخم هارو بگردونم

پاسخ دادن

سلام میخواستم ببینم روز ی چند بار باید تخم مرغ هارو بگردیم

پاسخ دادن

سلام من به جای کف پوشال کولر گذاشتم اشکال نداره

پاسخ دادن

سلام وقت بخیرمی خواستم بدونم هه جای کارتن بایدبسته وتاریک باشه یایه قسمتی بازباشه مشکلی نیس

پاسخ دادن

  با سلام. نور کلاً برای تخم نطفه دار مضر هست. اگز تاریک باشد بهتر است، علاوه بر این طراحی قالب به عهده خود شماست مهمترین مسئله فقط تنظیم دمای داخل جعبه هستش که ۳۷٫۵ درجه باشد حالا شما میتوانید پنجره ای برای کارتن که ساختید قرار دهید اما دما را نیز باید تنظیم نماید.

  پاسخ دادن

سلام ببخشید می خواشتم ببینم دماسنج من خیلی ساده است اشکال نداره مقدار رطوبت رو نداشته باشم

پاسخ دادن

سلام چند روز بیشتر تا به دنیا اومدن جوجه هام نمونده میخواستم بدونم باید نوع خاصی بزارمشون تا امروز افقی کذاشتمشون

پاسخ دادن

  بله دوست عزیز در دوره هچر بهتر است به صورت افقی قرار دهید و البته بدون حرکت

  پاسخ دادن

سلام ببخشید میخواستم ببینم من تخم مرغ ها رو یادم رفت بگردونم و ۹ ساعت نگردوندم چه اتفاقی برای تخم ها افتاده

پاسخ دادن

سلام ببخشید منم میخواستم ببینم اگر تخم ها تو دستگاه برای ۹ ساعت گردانده نشوند چه اتفاقی برای تخم ها می افتد

پاسخ دادن

  احتمال چسبیدن تخم ها به بدنه تخم مرغ زیاد است و این احتمال وجود دارد که تخم ها تلف شده باشند.

  پاسخ دادن

   ببخشید من نطفه سنجی کردم ودیدم که نطفه با حرکت ۳۶۰ تخم مرغ می چرخد ایا امیدی است

   پاسخ دادن

……..ببخشید من وقتی که تخم مرغ رو برداشتم تا نطفه سنجی کنم متوجه شدم نطفه با حرکت تخم مرغ حرکت می کند نه اینکه جوجه کامل با شد نطفه تو تخم حرکت می کند وبه دیواره نچسبیده ایا امیدی هست؟……..

پاسخ دادن

سلام من لامپ صد وات گذاشتم شما در نظر های بالا گفتید نور برای نطفه مضره ایا میتونم لامپ رو رنگ بزنم تا نور آنچنانی نده و نور کم به نطفه ضرر نمیزنه مثل نور قبلی لامپ؟؟؟؟؟؟

پاسخ دادن

  بله دقیقاً این کار بهترین اقدام برای این موضوع میباشد شما با رنگ کردن لامپ مخصوصاً به رنگ قرمز میتوانید مانع از این مضررات شوید.

  پاسخ دادن

ببخشید عیبی نداره من رطوبت سنج نداشتی باشم ولی یه کاسه آب بزرگ بزارم تو کارتن بنی اینجوری رطوبت تامین میشه.لطفا جواب بدید

پاسخ دادن

  اگر بخواهید از تخم نطفه دار مرغ جوجه کشی کنید یله مشکلی پیش نمیاد اما پرنده های حساس مثل بلدرچین این امکان رو نداردن.

  پاسخ دادن

سلام
میشه به جای لامپ از lmb استفاده کرد؟

پاسخ دادن

سلام ببخشید من میخواستم ببنیم برای تخم مرغ ها ۲۱روز باید تموم بشه یا باید روز ۲۱ باز بشه

پاسخ دادن

  در جوجه کشی مرغ روز ۲۱ تخم ها تبدیل به جوجه میشن البته گاهاً این مقدار یک روز به تعویق میافتد و امکان اینکه در ۲ روز تبدیل به جوجه شوند وجود دارد.

  پاسخ دادن

سلام ببخشید جوجه ها روز ۲۱ در میان یا روز ۲۲

پاسخ دادن

منظورم اینه که باید روز بیست و یکم جوجه ها در بیان یا روز بیست و دوم
چون میگن باید بیست و یک روز تموم شه

پاسخ دادن

اه جواب بدید دیگه

پاسخ دادن

خسته نباشید ممنون به خاطر این
مطلب مفید

پاسخ دادن

سلام اگه دما دستگاه دست ساز طی ۵ساعت بیاد پایین و روی ۳۰ باشه و بعد دمارو ببریم بالا طی ۵ دقیقه و بعد از ۵ دقیقه به روال عادی باشه نطفه آسیب میبینه

پاسخ دادن

  نخیر در صورتی که در ۵ دقیقه این اتفاق انجام بیفته اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

  پاسخ دادن

منظور دمای بالا روی ۶۰ است آیا آسیبی وارد میشه درزضم در بیست دقیقه که دما افزایش پیدا کرده دماسنج ترکیده و بعد دما کنترل شده

پاسخ دادن

  بله احتمال بسیار قوی هست که جوجه ها تلف شده باشند و احتمال بسیار ضعیفی هم هست که اتفاقی برایشان نیفتاده باشد. باید گفت این مورد بستگی به شانس شما دارد.

  پاسخ دادن

باید هر روز ۳ بار تخم رو بچرخونیم جمعا در ۱٫۵ ساعت؟

پاسخ دادن

اگه اینکارو بکنیم و درستش کنیم جوجه میشه اخه یا احتمالش خیلی کمه؟

پاسخ دادن

  بله این کاملاً تست شده و دوستان نیز با استفاده از این روش جوجه متولد کرده اند، در این باره موارد زیادی انجام شده است و جای نگرانی نیست

  پاسخ دادن

باسلام وعرض ادب

می خواستم بدینم که با کارتون هک میشه جعبه را به دوقسمت تقسیم کرد یا نه

پاسخ دادن

سلام میشه از حرارت سنج تب در ماشین جوجه کشی استفاده کرد.

پاسخ دادن

  نخیر متاسفانه این مورد امکان پذیر نیست میبایست دما سنج شما حداقل به صورت جیوه ای باشد.

  پاسخ دادن