تعیین جنسیت بلدرچین چگونه بدانیم که بلدرچینی نر است یا ماده؟

تعیین جنسیت بلدرچین

تعیین جنسیت بلدرچین  چگونه بدانیم که بلدرچینی نر است یا ماده؟

تعیین جنسیت بلدرچین ما مقدار زیادی ایمیل از طرف شما دریافت کردیم که در آن پرسیدید چگونه جنسیت بلدرچین را تعیین کنیم و بدانیم آن نر است یا ماده . من هم برای پاسخ به سوال های شما کمی وقت دارم و میتوانم دراین مورد کمی شما را راهنمایی کنم.
در بلدرچین های رنگ طبیعی استاندارد ژاپنی یا بلدرچین های درشت ژاپنی تشخیص اینکه بدانیم کدام نر و کدام ماده است از روی طرح و رنگ روی سینه ی آنها بسیار آسان است .
بلدرچین های ژاپنی ماده دارای رنگ پایه ی کرمی و یا قهوه ای کمرنگ هستند که روی قفسه ی سینه ی خودشان خال های قهوه ای رنگ دارند. بلدرچین های نر قفسه ی سینه ی قهوه ای متمایل به رنگ قرمز دارند. تشخیص آنها به اندازه ی تشخیص یک مرغ ایتالیایی از یک بلدرچین قرمز رنگ ساده است.سینه ی بلدرچین های ماده خالدار و بلدرچین های نر ساده است. شما میتوانید با استفاده از روش زیر تنها بعد از اینکه بلدرچین ها به اندازه ی کافی پردار شده باشند یعنی تقریبا در ۲-۳ هفته ای آنها استفاده کنید.
به تصاویری زیر نگاهی بیاندازید من در این مورد توضیحات بیشتری خواهم داد.(تعیین جنسیت بلدرچین)

redcap_male_female-بلدرچین-قرمز
redcap_male_female-بلدرچین-قرمز
jap_male--بلدرچین-نر-ژاپنی
jap_male–بلدرچین-نر-ژاپنی
jap_female-بلدرچین-ماده-ژاپنی
jap_female-بلدرچین-ماده-ژاپنی

تعیین جنسیت بلدرچین

 

اگر شما بلدرچین های در رنگ های مختلف نگهداری می کنید برای مثال بلدرچین تگزاس ،نگهداری آن به راحتی نگهداری از بلدرچین های معمولی نخواهد بود. شما نمی توانید بلدرچین های رنگ مخلوط را به وسیله ی رنگ پرهایشان تعیین جنسیت کنید.برای این کار شما باید قسمت پایین آنها را بررسی کنید . کاری که شما باید بکنید این است که آنها را به آرامی دردستتان ایمن نگه دارید .پایین آنها را به سمت بالا بچرخانید و سوراخ خروج را بررسی کنید. کاری که باید انجام دهید این است که پرهای آن قسمت را کنار بزنید و با دو انگشت قسمت پایین و بالای آن را برای باز کردن آن قسمت فشار دهید اگر هنگام به آرامی فشاردادن چیزی شبیه به یک توپ کوچک دیده شود آن بلدرچین نر است. اگر هیچ توپی دیده نشد در این صورت ماده است. در مورد نرها ممکن است یک توده ی سفید فومی بیرون بیاید که نباید نگران باشید چون طبیعی است. برخی از پرورش دهندگان توصیه می کنند که فوم به شما خواهد گفت که بلدرچین نراست یا ماده اما توصیه ی من این است فقط به این نظر تکیه نکنند برای مثال اگر مدت کوتاهی پس از جفت گیری بررسی کنید فوم بیرون خواهد آمد و آن می تواند توسط نر به ماده برود و روی ماده باشد.
در اینجا یک فیلم کوتاه داریم که درمورد گونه های بلدرچین های نر و ماده به شما توضیح می دهد.

 

مطالب مشابه

راهنمای عمومی جوجه کشی

راهنمای عمومی جوجه کشی – چگونه جوجه کشی کنیم؟

راهنمای عمومی جوجه کشی – چگونه جوجه کشی کنیم؟ راهنمای...

گله مولد کبک

پرورش گله مولد کبک – گله کبک

پرورش گله مولد کبک پرورش گله مولد کبک – آیا...

قیمت تخم مرغ

چگونه قیمت تخم مرغ بالا می رود در حالیکه قیمت جوجه ها رو به کاهش است؟

چگونه قیمت تخم مرغ بالا می رود درحالیکه قیمت جوجه...

Comments (5)

من دوتا بلدرچین خریدم رنگشون سفید هس از کجا بفهمم کدوم نره و کدوم ماده هست؟

پاسخ دادن

سلام. فیلم جالبی بود. واقعا ممنون.

پاسخ دادن

    این فیلم به شما در تایین جنسیت جوجه های تولید شده از دستگاه جوجه کشی کمک میکنه

    پاسخ دادن

سلام من حدود یک سال دو تا بلدرچین خریدم یه نر یه ماده هنوز هیچ تخمی نذاشته
چرا😐

پاسخ دادن

    با سلام ، دوست عزیز برای پاسخ این سوال بهتر است به یک دامپزشک مراجعه فرمائید. تخصص گروه صنعتی اسکندری در ساخت دستگاه های جوجه کشی کوچک و بزرگ میباشد.

    پاسخ دادن