دستگاه جوجه کشی چیست

دستگاه جوجه کشی چیست

دستگاه جوجه کشی چیست

دستگاه جوجه کشی چیست

در این نوشته سعی شده است دستگاه جوجه کشی از جانب منابع معتبر تعریف گردد.نوشته دستگاه جوجه کشی چیست از ورودی های : اکتشافات پزشکی – دایره المعارف کلمبیا ، ششمین ویرایش – فرهنگ لغت جیبی به زبان انگلیسی –فرهنگ لغات پرستاری گرفته شده است.

*دستگاه جوجه کشی چیست ؟ | کشفیات پزشکی / حق چاپ توماس گیل ۱۹۹۷
طراحی های قدیمی
یک دستگاه جوجه کشی یک محفظه ی مورد استفاده برای حفظ و نگهداری یک موجود زنده در یک محیط کنترل شده است. مصریان و چینی های باستان هردو برای هچ و جوجه گیری تخم مرغ ها بدون نیاز به نشستن مرغ مادر روی تخم مرغ ها، ماشین های جوجه کشی را اختراع کردند. این موضوع مرغ ها را قادر به تخم گذاری بدون وقفه کرد.ماشین های جوجه کشی مصریان اتاق های بزرگ گرم شده توسط آتش است که در آن کسی که مسئول دستگاه است تخم مرغ ها را به منظور به طور مساوی گرم شدن آنها به طور منظم می چرخاند.ماشین های جوجه کشی چینی ها به وسیله ی پوسیدن کودها گرم می شدند.
پیشرفت های ماشین جوجه کشی ( تاریخچه دستگاه جوجه کشی )
درسال ۱۵۸۸ ژان باپیتیست پورتا ،مخترع ایتالیایی،روی مدل قدیمی مصری به منظور ساخت یک ماشین جوجه کشی طراحی کرد.او مجبور به ترک کار خویش در طول تفتیش عقاید در اسپانیا (یک جنبش برقرار شده توسط شاه فردیناند و ملکه ایزابل در سال ۱۴۷۸ که در طی آن به نام مذهب بسیاری از مردم شکنجه و زخمی شدند.)شد.بعدها مخترع هلندی، کورنیلوس دربل ، نیز یک ماشین جوجه کشی برای هچ تخم مرغ ها اختراع کرد.
مرد فرانسوی رنه آنتون فرچالت درموور (۱۶۸۳ – ۱۷۵۷)، در جوجه کشی در اروپا در سال ۱۷۵۰ شوق و علاقه ای را زنده کرد.دستگاه رمور به وسیله ی اجاق چوب گرم می شد.دما به وسیله ی ترمومتری که آن را هم او اختراع کرده بود کنترل می شد، که باعث بالا بردن و ترقی در وسیله های اندازه گیری شد که بعد از او نام گرفت.

موفقیت های ماشین جوجه کشی رومر :
– پادشاه فرانسه، لویی پنجم (۱۷۱۰ – ۱۷۷۴)از کمک به هچ جوجه ها لذت برد.
– در آغاز عصر صنعتی به افزایش تولید مواد غذایی کمک کرد.
ماشین های جوجه کشی توسط اب ژان – آنتون نولت (۱۷۰۰-۱۷۷۰) و بعدها به وسیله ی اب کوپینو ، کسی که از لامپ های الکلی به عنوان منبع گرما استفاده میکرد،پیشرفت بیشتری کرد.دستگاه های جوجه کشی بسیار بزرگ هستند و ممکن است بعضی وقت ها بتوانند یک میلیون تخم مرغ را در یک زمان اداره کنند.
پروش نوزادان و کودکان
در سال های ۱۸۸۰ شاهد مراکز تولید این ماشین ها برای نگهداری یا گرم نگه داشتن نوزادان زودرس یا بسیار ضعیف بودیم.اغلب این دستگاه ها توسط تابه ی آب گرم که در زیر آنها قرار داده میشد گرم می شدند.اتین استفان تارنیر، یک متخصص زنان فرانسوی (۱۸۲۸-۱۸۹۷) یکی از این دستگاه ها را برای مراقبت از نوزادان نارس اختراع کرد.این دستگاه که به وسیله ی شعله ی نفت سفید گرم میشد در لامترنیته ی پاریس(یک بیمارستان برای تولد) استفاده می شد. تعدادی از این دستگاه ها همراه با کودکان زنده در نمایشگاه ایتالیایی در سال ۱۸۹۸ در شهر تورین ایتالیا نشان داده شده بود.
امروزه این نوزادان در این دستگاه ها در اتاقی که تهویه ی خوبی دارد (حرکت هوا درآن جریان دارد) و در دمای محصورشده ی تقریبا ۳۱تا۳۲ درجه ی سانتی گراد (۸۸تا۹۰درجه ی فارنهایت) نگهداری می شوند که همچنین هوا مرطوب و فیلتر شده است.این دستگاه ها از پلاستیک و پلاکسی گلاس ساخته شده اند.این دستگاه ها به نرخ بهبود نوزادان مرگ و میر و نوزادان متولد شده در وزن کم بسیار کمک کردند.

دستگاه جوجه کشی چیست

*دستگاه جوجه کشی چیست ؟ | دایره المعارف کلمبیا ، ویرایش ششم – حق چاپ انتشارات دانشگاه کلمبیا ۲۰۱۵
ماشین جوجه کشی دستگاهی برای هچ تخم مرغ ها به صورت مصنوعی در شرایط کنترل شده است. خانه های جوجه کشی با دیوار های دولایه ای از گل و یک اتاق آتش چند محفظه که تقریبا ۶۰۰۰ تخم مرغ را نگهداری میکند و از زمان های قدیم توسعه یافته است.چینی ها به مدت طولانی از سبد های با ظرفیت حدود ۵۰۰۰ تخم مرغ استفاده می کردند که با لایه هایی از گندم گرم شده جایگزین شده بودند.در ایالات متحده ی آمریکا ماشین های جوجه کشی کوچک در سال ۱۸۴۰ توسعه یافتند که بزرگترین آن از سال ۱۹۱۰ استفاده می شده است. برخی از مدل های تجاری برای یک میلیون تخم مرغ سینی هایی داشتند . دستگاه های مدرن جوجه کشی با دما و رطوبت کنترل شده توسط کامپیوتر و دستگاه هایی برای چرخش تخم مرغ ها به طور گسترده در تولید تجاری جوجه استفاده می شدند.تخم مرغ ها بر اساس اندازه ،وزن و بافت پوسته ی تخم مرغ انتخاب می شوند و اغلب پس از یک هفته آزمایش تخم مرغ ها به منظور تشخیص باروری و یا سالم بودن آنها ، تخم مرغ نابارور حذف می شود.دستگاه های در مقیاس کوچک برای هچ تخم مرغ ها از دستگاه هایی که برای مراقبت از نوزادان نارس(کسانی که اغلب در یک محیط کنترل شده ی حرارت،رطوبت و تهویه زندگی می کنند) اختراع شده اند ،الهام گرفته شده اند. نوعی دیگر از ماشین های جوجه کشی برای فرهنگ میکرو ارگانیسم توسعه داده شده است.
R.Eمبتلا به اوتیسم و MC نشیم ،تولید طیور(سیزدهمین ویرایش.۱۹۹۰)M شمالی ،تولید مرغ های تجاری(۱۹۹۰)را مشاهده کنید.
*دستگاه جوجه کشی چیست ؟ | فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد جیبی – دراصل توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۰۹ منتشر شده است.
این ماشین یک دستگاه ارائه ی یک محیط کنترل شده برای مراقبت و حفاظت از نوزادان نارس و یا نوزادان کوچک غیر طبیعی است.
این دستگاه برای جوجه گیری تخم مرغ یا رشد میکروارگانیسم ها تحت شرایط کنترل شده ی مخصوص کارکنان و تجهیزات پشتیبانی شده مورد استفاده قرار می گیرد . و از اجاره کم تا کارهای جدید کوچک قابل دسترسی میسازد .
*دستگاه جوجه کشی چیست ؟ | فرهنگ لغت پرستاری- در اصل توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده است.
این دستگاه یک ظرف شفاف برای مراقبت نوزادان نارس در شرایط کنترل شده و حفاظت آنها از عفونت است.شکل های دیگر از این ماشین جوجه کشی برای کشت باکتری و هچ تخم مرغ ها استفاده می شود.

دستگاه جوجه کشی چیست
دستگاه جوجه کشی چیست

*در مورد( سبک استناد) بیشتر بدانید
این سایت توانایی استناد و نوشته های مرجه و مقالات را به شما می دهد .با توجه به سبک های رایج از :انجمن مدرن زبانMLA / کتابچه ی راهنمای شیکاگو /انجمن روانپزشکان آمریکاAPA.
ابزار(سبک استناد پیوند این مقاله)، یک سبکی را انتخاب کنید که ببینید چطور همه ی اطلاعات در دسترس با توجه به سبک آن به نظر می رسد که فرمت شده اند.بعد آن را به کتاب شناسی و یا آثار لیست ذکر شده ،کپی و جایگذاری کنید.
از آنجا که هریک از سبک ها دارای تفاوت های ظریف قالب بندی هستند در طول زمان نه همه ی اطلاعات قابل دسترس برای ورودی هر مرجع با مقاله تکامل می یابد. این سایت نمیتواند هر استناد در دوره ی خود را تضمین کند.بنابراین بهتر است با استفاده از استناد سایت به عنوان نقطه ی شروع قبل از چک کردن هر سبک در برابر مدرسه ،نیاز های انتشارات و اخیرترین اطلاعات در دسترس در این سایت ها: MLA – APA و کتابچه ی راهنمای شیکاگو.
یادادشت :
اکثر مراجع آنلاین و مقاله ها اعداد صفحه را ندارند.بنابراین این اطلاعات برای اکثر مخاطب های این سایت در دسترس نیستند.با این حال تاریخ بازیابی بسیار مهم است.پس به هر سبک کنوانسیون در مورد بهترین راه برای فرمت شماره ی صفحه و تاریخ بازیابی مراجعه کنید.
علاوه براین سبک های MLA، شیکاگو وAPA ،مدرسه شما ،دانشگاه یا موسسه ممکن است نیاز های خود را برای استناد داشته باشند.بنابراین لازم است که به آن دستورالعمل های ویرایش شده ی کتاب شناسی شما یا آثار استناد ذکر شده مراجعه کنید.

 

 

مطالب مشابه

دستگاه جوجه کشی - تهویه

دستگاه جوجه کشی : تهویه ماشین جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی : تهویه ماشین جوجه کشی تهویه در...

نیازات مهم تغذیه بلدرچین نر و ماده

نیازات مهم تغذیه بلدرچین نر و ماده – بخش هشتم

ویتامین اسسید فولیک: فولاسسین ادامه مقاله نیازات مهم تغذیه بلدرچین...

مرغ بومی

مرغ بومی و پرورش آن

مرغ بومی و پرورش آن در دست گرفتن نبض بازار...

Comments (1)

جالب بود
ممنون

پاسخ دادن