چگونگی پرورش و جوجه کشی قرقاول همراه با عکس

پرورش و جوجه کشی قرقاول

آموزش تصویری پرورش و جوجه کشی قرقاول

پرورش و جوجه کشی قرقاول 

پرورش قرقاول ها به صورت قابل توجهی سخت تر از دیگر پرندگان و نژاد ها است. بسیاری از مرغ ها در مجموعات خانگی حاضر به تخم نشینی و پرورش جوجه ها نیستند و اغلب میزان هچ تخم مرغ های جوجه کشی شده ی ماشینی کمتر از ۵۰ درصد است. گفته می شود که جوجه کشی و پرورش قرقاول قطعا با اطلاعات و ابزار های مناسب امکان پذیر است .فقط به معنای واقعی کلمه مزرعه ی خانوادگی را به خطر نیندازید.

متد اول: پرورش قرقاول

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-1-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-1-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۱٫ به فصل تولید مثل قرقاول خود نگاه کنید. قرقاول ها در فصل های بهار و تابستان و به طور کلی در ماه مارس (اوایل بهار و اواخر زمستان) شروع به تولید مثل می کنند. شما باید به گونه ی خاص قرقاول خود مراجعه کنید تا تاریخ شروع دقیق تری را پیدا کنید و برای بهترین نتایج شما باید آنها را حدود یک ماه قبل از شروع فصل جفت گیری و تولید مثل در آغلشان قراردهید.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-2-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-2-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۲٫ آغل پرورش قرقاول ها را بسازید. قرقاول ها در محیط های بزرگ با مقدار زیادی پوشش علف های هرز رشد می کنند. یک فضای به شکل نا منظم بهتر از یک فضای به شکل مستطیل یا گرد کار می کند. چراکه این فضای شکل نا منظم برای لانه گذاری قرقاول ها گوشه های مخفی بیشتری فراهم می کند. اگر شما برای پرورش قرقاول ها برنامه ریزی می کنید و یا حتی به تخم قرقاول ها فکر میکنید اجرای این عوامل بسیار مهم است.
یک محیط ایده آل شامل درختان و درختچه ها می باشد و اگر این برای شما مقدور نیست مقداری ساقه ی ذرت و یا پوششی از علف های هرز نیز برای مخفی شدن و لانه گذاری کافی است.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-3-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-3-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۳٫ در مورد نسبت نر و ماده تصمیم بگیرید. پرورش در آغل معمولا نسبت ۷ یا ۸ ماده به ۱ نر است . اغلب در طول فصل تولید مثل نرها باهم دعوا می کنند بنابراین به هم زدن این نسبت ممکن است خطرناک باشد. اگر شما در آغل فضایی برا تقسیم آنها به گروه های متعدد داشته باشید ، خشونت و شکسته شدن تخم مرغ ها کاهش خواهد یافت.
اگر یکی از نرها بمیرد و یا باید در آغل نباشد سعی کنید که در طول فصل جفت گیری به جا آن نر دیگری نیاورید چرا که ممکن است نرهای داخل آغل ، تازه وارد را بکشند.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-4-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-4-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۴٫ برای آنها کلسیم فراهم کنید. تمامی مرغ های تخم گذار برای اینکه تخم مرغ های با کیفیتی تولید کنند به کلسیم نیاز دارند. پوسته ی صدفی ،شن ، سنگ و آهک و گزینه های دیگر نیز در فروشگاه های عرضه ی محصولات کشاورزی قابل دسترس هستند. قرقاول ها حتی زمانیکه منبع کافی کلسیم برایشان فراهم شده باشد قادر به مدیریت میزان کلسیم کافی برای مصرفشان هستندپس میزان دقیق مهم نیست.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-5-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-5-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۵٫ چراغ های مصنوعی نصب کنید(اختیاری). اگر شما یک مزرعه ی تجاری را مدیریت می کنید ، نور مصنوعی برای افزایش تولید تخم مرغ را استفاده کنید. این چراغ ها روی یک تایمر خودکار برای تولید ۱۵ ساعت نور در روز تنظیم می شوند. نور مصنوعی را در هنگام شروع غروب اضافه کنید نور ناگهانی بعد از غروب باعث وحشت قرقاول ها می شود.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-6-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-6-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۶٫ برای روش جوجه کشی تصمیم بگیرید.
سه راه برای جوجه کشی تخم مرغ ها وجود دارد.:
ماشین های جوجه کشی : این دستگاه ها تقریبا همیشه در طرح های تجاری استفاده می شوند. چرا که آنها می توانند تخم مرغ های زیادی را یکجا جوجه کشی کنند. همچنین آنها روی محیط زیست کنترل دقیق تری دارند که این تاحد زیادی می تواند درصد هچ تخم مرغ ها را افزایش دهد.
قرقاول ماده :این گزینه ارزان تر است و ممکن است که برای پرورش دهنده ی در حیات خلوت که می خواهد رفتار قرقاول هارا نگاه کند جالب باشد. بااین حال همانطور که قبلا اشاره کردیم محیط مناسب قرقاول ها نیازمند غذا و پوشش گیاهی است. تخم نشینی تولید تخم مرغ را کمتر خواهد کرد بنابراین شما به تخم مرغ های نطفه دار کمتری نسبت به روش ماشین جوجه کشی دسترسی خواهید داشت.
مرغ هایی از نژاد های دیگر : حتی در شرایط خوب ، برخی از گونه های قرقاول و یا مرغ های دیگر در بالا بردن تولید تخم مرغ ها شکست خواهند خورد. ممکن است که شما از مرغ های خانگی برای پرورش تخم مرغ هایتان استفاده کنید اما یک خطر انتقال بیماری و یا مادر ی ضعیف مرغ وجود خواهد داشت.
توجه داشته باشید – یک راه موثر برای کنترل این روش این است که به مرغ برای ۷-۱۰ روز به تخم نشینی اجازه دهید. تخم مرغ ها را به ماشین جوجه کشی ببرید سپس به مرغ اجازه دهید که کلاچی از تخم مرغ ها را تخمگذاری کرده و آنها را پرورش دهد.

متد دوم : هچ

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-7-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-7-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

تخم های قرقاول در ماشین جوجه کشی :

۱٫ یک ماشین جوجه کشی بخرید . دسترسی وسیعی از انواع مدل های ماشین های جوجه کشی وجود دارد که قیمت آنها از یک تا چندین هزار تومان است. انتخاب یک مدل فراتر از محدوده ی این راهنمایی هاست اما این اصول ها می تواند به انتخاب شما کمک کند.
دستگاه های جوجه کشی هوای فشرده سیستم های تهویه ی بهتر و به طور کلی مدیریت ساده تری دارند با این حال برخی از مطالعات نشان میدهد که ماشینهای جوجه کشی هوای ساکن نتایج بهتری برای تخم های قرقاول دارند
کتابچه ی راهنمای کاربر را در صورت امکان بخوانید ماشین جوجه کشی اگر اشتباه و یا در محیط اشتباه نصب شود ممکن است بیش از حد گرم شود .

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-8-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-8-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۲٫ اصول اولیه ی جوجه کشی را مرور کنید . اگر شما قبلا از یک دستگاه جوجه کشی استفاده نکرده اید راهنمای دقیق ما را برای روند کلی بخوانید که این شامل راه اندازی و اصول بهداشتی قبل از شروع میشود به این راهنما رجوع کنید تا اطلاعات مخصوص برای جوجه کشی قرقاول را پیدا کنید .این کار را حداقل یک هفته قبل از شروع جوجه کشی انجام دهید.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-9-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-9-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۳٫ تخم مرغ ها را هر روز جمع کنید. تخم های قرقاول را هر روز صبح اگر قرقاول های ماده روی تخم هایشان ننشسته باشند و حتی در طول روز جمع آوری کنید. سمت چپ تخم مرغ ها در برای حرارت و شکار آسیب پذیر هستند.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-10-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-10-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۴٫ تا زمان آماده شدن تخم قرقاول ها برای جوجه کشی آنها را نگهداری کنید. اگر ماشین جوجه کشی شما هنوز آماده نیست تخم مرغ ها را در یک سینی از شن و ماسه ی تمیز به سمت پایین در زاویه ی ۴۵ درجه ذخیره کنید. رطوبت و دما را هر روز اندازه بگیرید ،دمای منطقه را نزدیک به ۵۵درجه ی فارنهایت/ ۱۲٫۷ درجه ی سانتی گراد و رطوبت نسبی را در ۶۵ درصد نگه دارید. حتی یک تغییر ۵ درجه ی فارنهایت /۲۸ درجه ی سانتی گراد می تواند ۱۰ درصد از تخم مرغ ها را غیر قابل هچ کند.
تخم مرغ هارا هرروز یک بار بچرخانید. دو طرف مقابل تخم مرغ را با یک قلم علامت گذاری کنید تا در حفظ جهت به شما کمک کند. انتقال به ماشین جوجه کشی را در اسرع وقت و همیشه در ۱۱ روز از جمع آوری انجام دهید.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-11-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-11-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۵٫ تخم مرغ ها را نطفه سنجی کنید. ( اختیاری ) یک نور روشن می تواند نشانه های رشد سالم یا ناموفق یک تخم مرغ را نشان دهد. اگر در ماشین جوجه کشی خود فضای محدودی دارید این کار را انجام دهید تا تشخیص دهید که کدام تخم مرغ را باید خارج کنید و تخم مرغ های باقی مانده را داخل ماشین جوجه کشی قرار دهید.
تخم مرغ ها را برای مدت زمان طولانی در برابر نور قرار ندهید چراکه از جهت گرما می تواند به تخم مرغ آسیب برساند.
ممکن است زمانی که شما این آزمون را انجام می دهید تخم مرغ ها در حال جوجه کشی باشند اما سعی کنید حمل آنها را به حداقل برسانید.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-12-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-12-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۶٫ دمای هر روز را پیگیری کنید. برای بوقلمون ها دمای یک ماشین جوجه کشی هوای فشرده باید در حدامکان تا ۱۰۰ درجه ی فارنهایت / ۳۷٫۸ درجه ی سانتی گراد و ماشین جوجه کشی هوای ساکن در ۱۰۲-۱۰۳ درجه ی فارنهایت / ۳۸٫۹ -۳۹٫۴ درجه ی سانتی گراد باشد . دماسنج را یک دوم اینچ (۲٫۲ سانتی متر )بالاتر از تخم مرغ ها قرار دهید و روزانه آن را چک کنید.
دمای مناسب برای پرورش تخم مرغ ها حیاتی است. یک دماسنج پیشرفته(دقیق در ۰٫۱۸ درجه ی فارنهایت / ۰٫۱ درجه ی سانتی گراد )رادر یک محیط خنک که آسیب نخواهد دید نگه دارید. حداقل سالی یک بار ،دماسنج خود را با دماسنج های جدید و پیشرفته مقایسه کنید و اگر دقیق نبود آن را جایگزین کنید.
ماشین های جوجه کشی در روز های گرم و اگر که تهویه ی کافی در اتاق وجود نداشته باشد به شدت گرم می شوند . در مواقع اضطراری که درجه ی حرارت مناسب نیست چند دقیقه در دمای پایین (۹۰درجه ی فارنهایت / ۳۲٫۲ درجه ی سانتی گراد )امن تر از دمای بالا(۱۰۵درجه ی فارنهایت / ۴۰٫۶ درجه ی سانتی گراد )است.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-13-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-13-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۷٫ تخم قرقاول ها را به طور منظم بچرخانید . اگر ماشین جوجه کشی شما به طور اتوماتیک تخم مرغ ها را نمی چرخاند شما آنها را حداقل ۳بار در روز و ترجیحا ۵-۷ بار در روز خودتان بچرخانید.برای اینکه از چرخش ۱۸۰ درجه ی تخم مرغ ها مطمئن شوید طرف های مقابل تخم مرغ ها را با علامت هایx و o با استفاده از یک مداد یا قلم نوک حساس علامت گذاری کنید . عددهای فرد را هر روز بچرخانید و قسمت متناوب را هرشب.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-14-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-14-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۸٫ رطوبت را پیگیری کنید. از یک دماسنج حباب مرطوب برای تست روزانه استفاده کنید. اکثر تولید کنندگان ماشین جوجه کشی تست رطوبت را ۵۵درصد به صورت روزانه توصیه می کنند که با یک حباب مرطوب ۸۵ درجه ی فارنهایت / ۲۹٫۴ درجه ی سانتی گرادی در درجه ی دمای ۱۰۰درجه ی فارنهایت / ۳۷٫۸ درجه ی سانتی گراد برابراست. اگر شما دمای هوای متفاوتی دارید به یک نمودار سایکو متری برای پیداکردن خواندن حباب موردنظر با رطوبت نسبی ۵۵درصد مراجعه کنید.
رطوبت اشتباه می تواند مشکلات جدی را به وجود بیاورد. اثرات آن کمتر از یک اشتباه در دما یا چرخش تخم مرغ هاست اما رطوبت نباید برای سطح توصیه شده هرگز بیش از ۱۰ درصد برای بیشتر از ۱یا ۲ روز خاموش باشد.
برای افزایش رطوبت، سینی رطوبت ماشین جوجه کشی را پر از آب گرم نگه دارید. اکثر ماشین های جوجه کشی دارای کنترل خودکار برای تنظیم رطوبت هستند. در سطوح رطوبت صحیح ، تخم مرغ باید در یک سرعت ثابت وزنش کم شود تا در زمان هچ به ۸۵ درصد از وزن اولیه خود رسیده باشد. برای دقت بیشتر تخم مرغ ها را به طور منظم وزن کنید و نموداری از پیشرفت آن را بکشید. اگر سرعت ازدست دادن وزن آن بیش از حد زیاد یا کم باشد با یک متخصص یا راهنمای جوجه کشی مشورت کنید.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-15-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-15-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۹٫ تهویه ی ماشین آلات. ماشین های جوجه کشی باید توسط خودشان تهویه شوند در حالیکه ماشین های جوجه کشی هوای ساکن فقط یک سوراخ کوچک هوا دارند. و باید در اتاق به خوبی تهویه شده قراربگیرند. از آنجا که این ماشین ها تنوع های زیادی دارند برای دستورالعمل های در مورد راه اندازی و تنظیم تهویه در راهنمای ماشین جوجه کشی خود رجوع کنید.
تهویه می تواند تغییر رطوبت را تنظیم کند اما هدف تنها این نیست. تهویه را بیش از حد برای افزایش رطوبت ، کاهش یا افزایش ندهید در این صورت جوجه می تواند با کمبود اکسیژن مواجه شود.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-16-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-16-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۱۰٫ به زمان هچ موعود نگاه کنید. گونه یقرقاول واقعی (معمولا قرقاول معمولی نیز نامیده می شود )تمایل دارد که پس از ۲۴ یا ۲۵ روز از جوجه کشی و دیگر گونه ها تمایل دارند که در ۲۰تا۲۹ روز هچ شوند پس خودتان بسته به نژادی که دارید بهتر می دانید که چه روزو زمانی را انتظار دارید.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-17-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-17-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۱۱٫ تنظیمات را در زمان نزدیک به هچ تکمیل کنید. تقریبا ۳ روز قبل از تاریخ هچ در روز موعود این تنظیمات را انجام دهید.
تخم مرغ ها را به یک هچر انتقال دهید.(اختیاری) یک هچر در اصل یک ماشین جوجه کشی بدون هیچ مکانیزمی است. در مراحل نهایی چرخش لازم نیست،و جوجه های تازه هچ شده می توانند در قطعات متحرک گرفتار شوند. و همچنین جوجه های هچ شده می توانند بیماری هایی داشته باشند پس حضور آنها در ماشین جوجه کشی یک دور جدیدی از موادضد عفونی کننده را نیازمند خواهد بود.
رطوبت نسبی را تا ۶۵ درصد افزایش دهید این به نرم شدن غشا تخم مرغ کمک خواهد کرد و اجازه می دهد که جوجه با فشار کوچک بیرون بیاید. در صورت لزوم پارچه ی قوی مرطوبی را آویزان کنید و یا جعبه ی خودکار را برای افزایش رطوبت نصب کنید.
تهویه را افزایش دهید .دریچه های هوارادر این دوره گسترده تر باز کنید . هرگز منافذ را برای تلاش برای افزایش تهویه در طول این زمان باریک نکنید.
۱۲٫ برای هچ شدن جوجه ها صبر کنید. برخی از اطلاعات اولیه برای راه اندازی یک آغل در پایین وجوددارد .این راهنما مربوط به محدوده ی موضوع گسترده تر از مراقبت جوجه قرقاول ها نیست اما انجمن پرورش و الحاقات دانشگاه ،منابع بسیار عالی را به صورت آنلاین یا ایمیل در دسترس قرار داده است.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-18-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-18-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

متد سوم :هچ تخم مرغ ها به وسیله ی مرغ های تخم نشین

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-19-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-19-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۱٫ تخم نشین بودن قرقاول ها را شناسایی کنید. همانطور که در بخش پرورش توضیح دادیم ،قرقاول ها به فضا و جاهای مخفی و پوشش گیاهی نیاز دارند .حتی بسیاری از گونه ها به تخم نشینی تمایل دارند . برای اینکه ببینید مرغ هایتان تخم نشین شده اند یانه هرروز آنها را چک کنید. اگر شده باشند شما می توانید روند جوجه کشی را به مادران واگذار کنید.اگرکه قرقاول ها تخم نشینی را رد کردند شما می توانید تخم مرغ ها را به گونه های دیگری از ماکیان واگذار کنید. از آنجا که انتقال بیماری به گونه و منطقه مختص است قبل از اینکه این کار را امتحان کنید با یک پرورش دهنده ی قرقاول محلی صحبت کنید.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-20-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-20-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۲٫ نشانه های نزدیکی نر ها را زیر نظر بگیرید. اگر ماده ها فضای کافی برای مخفی شدن و لانه گذاری نداشته باشند ممکن است که نرها عصبانی شوند و یا تخم مرغ ها را ازبین ببرند. خطر بعد از اینکه جوجه ها هچ شدند بیشتر است پس بیرون بردن نرها را در زمان تخم نشینی و هچ در نظر بگیرید.
گاهی اوقات در تخم نشینی و پرورش جوجه ها ،یک نر به ماده ها کمک می کند.اگر شما یک پرورش حیات خلوتی دارید که در نتیجه ی آن بیش از حد سرمایه گذاری نکرده اید می توانید در فصل اول در نگه داشتن خروس سعی کنید و ببینید که چه اتفاقی می افتد.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-21-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-21-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۳٫ یک محوطه ی شنی برای لانه گذاری و بستر فراهم کنید. جوجه های تازه هچ شده نمی توانند پرواز کنند و ممکن است اگر محل ورودی به بستر بیش از حد برای رسیدن به آنجا بالا باشد بمیرند. سطح شیب دار شن وماسه بهترین است. سطح شیب دار جامد معمولا ناهمواری هایی می تواند داشته باشد که باعث شود جوجه ها در آنجا گیر کنند و از دست بروند.
همچنین سعی کنید فاصله ی بین سطح شیب دار ها از هم کم باشد.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-22-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-22-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۴٫ بدنه را از آب تخلیه کنید. جوجه ها حتی در یک بدنه ی آب کوچکتر می توانند غرق شوند. آن را خالی کنید و یا آن را با موانعی برای جلوگیری از عبور جوجه ها به آنجا احاطه کنید.

Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-23-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-
Breed-and-Incubate-Pheasants-Step-23-چگونگی-پرورش-و-جوجه-کشی-قرقاول-

۵٫ دیوارهای مجاور به آغل های دیگر را مسدود کنید. پرندگان در آغل های مجاور می توانند از طریق مش جوجه هارا بگیرند. اگربین دو آغل دیواری از مش گذاشته اید آن را با یک مانع جامد از بالا تا زمین مسدود کنیید.
همچنین مطمئن شوید که شما از مش بسیار خوب برای جلوگیری از رفتن جوجه ها به سوراخ ها استفاده می کنید.

نکات

  • تخم مرغ ها در بسیاری از مشکلات تکاملی آسیب پذیر هستند .اگر هرگونه مشکلی با جوجه های تازه هچ شده وجود داشت یک پرورش دهنده یا یک دامپزشک می تواندآن را تشخیص دهد.
  • بسیاری از قرقاول ها می توانند با دیگر گونه های قرقاول پیوند بخورند و دورگه شوند. قبل از اینکه از پرندگان با گونه های مختلف باهم استفاده کنید تحقیقاتی را انجام دهید. پرورش های تصادفی می تواند منجر به ، به وجود آمدن فرزندان نابارور و یا معلول شود.

هشدارها

  • قبل از تماس با جوجه ها یا تخم مرغ ها دست هایتان را بشویید.
  • کمک کردن به یک جوجه برای در آمدن از پوسته اش ممکن است، اما یک اشتباه کوچک می تواند منجربه مرگ جوجه شود. این طبیعی است که شکستن پوسته تا حتی ۲۴ ساعت طول بکشد پس فکر نکنید که مشکلی پیش آمده است.
  • آغل ها را با مش های توری شکل برای جلوگیری از پرواز قرقاول ها بپوشانید.
  • همیشه پس از هر بار جوجه کشی برای جلوگیری از گسترش عفونت و بیماری ها ماشین جوجه کشی را ضد عفونی کنید.

منبع : How to Breed and Incubate Pheasants

مطالب مشابه

نگهداری پرنده بلدرچین

پرورش و جوجه کشی پرنده بلدرچین -بخش دوازدهم

پرورش و جوجه کشی پرنده بلدرچین پرورش و جوجه کشی...

انکوباسیون و انکوباتور ها

انکوباسیون و انکوباتور ها

انکوباسیون و انکوباتور ها انکوباسیون و انکوباتور ها:اتاق انکوباسیون قبل...

پرورش و جوجه کشی پرنده بلدرچین – قسمت ششم

پرورش و جوجه کشی پرنده بلدرچین – قسمت ششم

پرورش و جوجه کشی پرنده بلدرچین پرورش و جوجه کشی...